RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

2004-10-10 17:44:00
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Sahur ve seherin bereketini, iftarın paylaşma hazzını, teravih coşkusunu bizlere yaşatan, "ben oruçluyum" söylemini gönüllerde hissettirerek içinden geçtiği topluma bütüncül bir barış havasını solutan, pek çok güzelliği ve bereketi bünyesinde barındıran rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayını geride bırakarak, sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Geride bıraktığımız Ramazanda gerek bireysel ve gerekse toplumsal hayatımızda farklı bir atmosferi yaşadık. Sabır, fedakârlık, paylaşma ve dayanışma gibi erdemleri duygu planımızda öne çıkardık. Derin bir dindarlık şuuru içinde ibadet etme hazzını yoğun bir şekilde yaşadık. Şimdi ise birbirimize sevgi ve şefkatle ellerimizi uzatacağımız, kucaklaşıp kaynaşacağımız bayrama ulaştık.
 
Bayramlar, insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı sevgi ve dayanışma günleridir. Bayramlar, kendimizi yenilemenin bir aracı ve insan olmanın bilincine vararak huzur iklimine varabiliceğimiz sevgi yoluna bizi ulaştıran köprülerdir. Dinî bayramlar, insanlar ve toplumlar arası gerçek barış için yaratıcı tarafından önümüze konulan birer fırsat ve muhasebe imkânıdır.
 
Bayramlar; imanı, ibadeti ve tarihi bir sevinç atmosferinde buluşturan ve bu sevinci geleceğe taşıyan zaman dilimleridir. Bu zaman diliminde insanî duyarlıklar ve yardımlaşma öne çıkar, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma ruhu canlanır, sosyal adaletin gerçekleşmesi yönünde yeni bir adım atılmış olur. Bayramlar, yalnızlaşan modern insana kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar; topluma sevinç ve hüznü, sevgi ve dostluğu paylaşma ortamı sunar. Bayramlar dinî ve millî hislerimizi hareketlendiren, akrabalık bağlarını kuvvetlendiren, komşuluk ilişkilerini yenileyen, toplumsal hayatı canlandıran özel günlerdir. Dini Bayramlar, Müslümanlık bilincimizi, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı, barış içinde bir arada yaşama irademizi tazeler.
Bu nedenle; idraki ile mutluluk duyduğumuz Ramazan Bayramında çocuklarımıza, kuşatıcı bir sevgi ile yaklaşarak sevgi ve aile huzurunun coşkusunu yaşatalım. Bayram süresince birbirimizi ziyaret ederek evlerden evlere barış, huzur, sevinç, müjde ve kardeşlik duygularımızı taşıyalım.
 
Bayram günlerini, kırılan kalplerin onarılması için fırsat bilelim; özellikle varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızı unutmayalım ve onların hayır dualarını alalım. Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlayalım; öksüz ve yetimlerin, kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olalım. Bizimle bayram sevincine katılamayan kimseleri; hapishane ve hastane köşelerinde, sığınma evlerinde bulunan vatandaşlarımızı ziyaret edip gönüllerini alalım..
 
Bu dilek ve temennilerle, TÜM DERVİŞ KARDEŞLERİMİZİN, milletimizin, yurtdışında diğer ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın, İslam dünyasının mübarek Ramazan Bayramlarını kutluyor; bu mübarek günlerin milletimizin dirlik ve birliğine, İslam aleminin huzur ve sükununa, insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
                                                    Saygılarımla...
                                                                                                        SİTE YÖNETİMİ

31
0
0
Yorum Yaz